Přeskočit přímo do hlavního obsahu Přeskočit přímo do navigace Přeskočit přímo do zápatí
Novinky

Dopravní hlášení

V současné době nejsou žádná hlášení

Stavební opatření

Projekt - Pořízení nízkoemisních vozidel pro příměstskou dopravu v lokalitě Havířovsko

23.12.2020

ČSAD Havířov a.s. úspěšně realizovala projekt “Pořízení nízkoemisních vozidel pro příměstskou dopravu v lokalitě Havířovsko”. Projekt byl předložen v rámci Výzvy č. 93 Nízkoemisní a bezemisní vozidla pro uhelné regiony II”.

Cílem projektu je byl nákup 29 kusů nízkoemisních autobusů s pohonem na CNG pro příměstskou hromadnou dopravu v lokalitě Havířovsko. Projekt kombinuje obnovu a rozšíření vozového parku.

Naplněním tohoto cíle dojde k podpoře rozvoje udržitelné mobility a ke zvýšení podílu udržitelných forem dopravy v rámci řešené příměstské veřejné dopravy (specifický cíl 1.2 IROP).

V prvé řadě projekt přispěje k řešení problému kvality ovzduší na území Havířovska obsluhovaném ČSAD Havířov a.s. Dále projekt přispěje k řešení problému omezené kapacity vozidel pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace.

Pořizované autobusy budou částečně nízkopodlažní, částečně bezbariérové, budou vybaveny vnitřním a vnějším elektronickým vizuálním a akustickým systémem pro informování cestujících včetně nevidomých a slabozrakých, který bude součástí základní výbavy vozidla.

Na projekt poskytována finanční podpora z EU.

Celkové zdroje: Kč Podpora celkem: Kč

Vybrat kraj