Přeskočit přímo do hlavního obsahu Přeskočit přímo do navigace Přeskočit přímo do zápatí
Novinky

Dopravní hlášení

V současné době nejsou žádná hlášení

Stavební opatření

ČSAD Frýdek-Místek a.s. uvádí do služeb města 15 nových autobusů na zemní plyn

Frýdek-Místek, 29.07.2020

Dojde tak k obnově významné části vozového parku ČSAD Frýdek-Místek, kdy nové CNG autobusy nahradí stávající vozidla s pohonem na naftu. Po jejich uvedení do provozu bude 100% kmenových autobusů dopravce poháněno stlačeným zemním plynem.

Nově pořízené autobusy SOR NSG 12m jsou technologickou i designovou novinkou tuzemského výrobce, jedná se o vůbec první nákup tohoto typu vozidel v České republice i ve světě.

“NSGéčka” svým cestujícím nabídnou 33 míst k sezení, 68 míst ke stání a samozřejmě i místo pro kočárky, či vozíčkáře. O zvýšený komfort cestování se postará celovozová klimatizace, tmavě tónovaná boční okna pro eliminaci přímých slunečních paprsků, protiskluzová podlaha, 8 USB nabíjecích portů pro chytrá zařízení, vnější LED a vnitřní LCD informační panely. Pro nevidomé cestující vozidla disponují povelovým přijímačem.

Každé z vozidel pohání řadový šestiválec o objemu 7,8 litru a výkonu 213 kW s pohonem na stlačený zemní plyn. O rozvod hnací síly se stará automatická šestistupňová převodovka.

Na nových autobusech bude krom logotypů dopravce vyobrazeno také logo města s doplňkovým grafickým rastrem v modrobílé barvě. Vizuální identitu města tak vozidla budou šířit i do okolních obcí, do kterých v rámci městské hromadné dopravy zajíždějí.

Celkové náklady na projekt přesahují 96 milionů Kč, finanční podpora EU pokrývá 81 727 500 Kč.

ČSAD Frýdek-Místek a.s. je součástí nadnárodního dopravního koncernu Transdev Group, zajišťujícího převážně veřejnou hromadnou dopravu v 17 zemích světa, kde provozuje přes 16 000 vozidel a zaměstnává přes 85 000 pracovníků.

Vybrat kraj