Linka Karviná - Jastrzębie-Zdrój - provoz od 1. 7. 2023 pozastaven

Od 1. července 2023 je až do odvolání provoz linky pozastaven. V případě obnovení provozu vás budeme předem včas informovat.

Nová autobusová linka, spojující dvě partnerská města, nabízí cestujícím 4 spoje v pracovní dny (v jízdním řádu spoje označené číslem 55). Díky svým 22 zastávkám obslouží Karvinou, Petrovice u Karviné, Marklowice, Zebrzydowice, Jastrzębie-Zdrój a přilehlé průmyslové a obchodní zóny.

Přímo v Jastrzębie-Zdrój linka zastavuje hned u dvou velkých nákupních center. Spoje jsou tak kromě jiného ideální pro levné nákupy u našich sousedů. Zároveň linka nabídne přímé dopravní spojení zaměstnanců z Polska do Karvinské průmyslové zóny Nové Pole. Věříme, že mimo využití pro nákupy či dopravu do zaměstnání, může nová pravidelná mezinárodní linka sloužit rovněž k výletům a relaxaci na obou stranách hranice.

Doprava bude zajišťována minibusem IVECO First s kapacitou 25 míst k sezení. Cestující linku poznají jednoduše díky designovému polepu.

Přeshraniční linka Karviná – Jastrzębie-Zdrój je spolufinancována z prostředků statutárního města Karviné a Nadace OKD prostřednictvím programu Pro region 2023.

Trasa Karviná -> Jastrzębie-Zdrój

Tras Jastrzębie-Zdrój -> Karviná