COVID-19: Změna jízdních řádů MHD Havířov - aktualizováno

31. 3. 2020 ( 01. 4. 2020)
Havířov, MHD, Změny jízdních řádů
7858

Vážení občané,

v návaznosti na vývoj situace v souvislosti s realizací opatření k omezení šíření koronaviru, připravuje statutární město Havířov další zásadní opatření v oblasti zajišťování dopravní obslužnosti  omezením jízdních řádů linek Městské hromadné dopravy Havířov.

S účinností od 1. 4. 2020 do ODVOLÁNÍ budou linky Městské hromadné dopravy Havířov provozovány v pracovních dnech v rozsahu jízdních řádů stejně jako v neděli a svátky.

Cestování v MHD bude od 19. 3. možné pouze se zakrytými ústy a nosem. Lidé mohou použít roušky, šátky nebo doma vyrobené alternativy, které plní tuto funkci. Obyvatelům doporučujeme toto opatření dodržovat kdekoli ve veřejném prostoru, nejen v MHD.

V případě, že provedenou změnou jízdního řádu dojde pro pravidelné cestující k omezení dopravního spojení pro cesty do zaměstnání, případně pro jiné významné cíle cest, bude dle konkrétně oznámeného požadavku v oprávněných případech zvážena příslušná operativní úprava jízdního řádu doplněním chybějícího spoje.

Případné požadavky o provedení úpravy jízdního řádu zasílejte prosím na kontaktní adresu dopravce ČSAD Havířov a.s.  podloucka@3csad.cz nebo macura@3csad.cz

Pro informace o aktuálních jízdních řádech je nutno využívat centrální informační systém (veřejný internetový jízdní řád IDOS), kde jsou průběžně zveřejňovány aktuální změny jízdních řádů, schválených příslušnými dopravními úřady ve všech přepravních systémech.

O všech případných následných změnách v provozu MHD Havířov bude statutární město Havířov  občany informovat průběžně na svých webových stránkách .


407

autobusů. Z toho 272 s pohonem na CNG a 12 bezemisních elektrobusů.

169

pravidelných autobusových linek v 6 regionech