20.12.2017 - ČSAD Karviná pořídila 6 nových autobusů typu IVECO Urbanway CNG

Karvinský dopravce před Vánoci obnovuje část své flotily autobusů, zajišťujících městskou hromadnou dopravu. Flotila šesti nových plynových autobusů modelu Urbanway od tuzemského výrobce IVECO byla představena v úterý, 19. prosince v areálu autobusového nádraží v Karviné. Prezentace proběhla za účasti zástupců města Karviné - náměstků primátora, pana Ing. Jana Wolfa a pana Ing. Lukáše Raszyka.

Nízkopodlažní autobusy Urbanway jsou speciálně navrženy pro hromadnou dopravu v městských oblastech. Cestující ocení nižší hlučnost, dostatek prostoru v interiéru, informační LCD panely či USB nabíjecí doky pro přenosná zařízení. Samozřejmostí výbavy je pak sklopná plošina pro vozíčkáře či akustický systém hlášení pro slabozraké a nevidomé.

Městská hromadná doprava v Karviné je kompletně zajišťována nízkopodlažními autobusy. Zařazením šestice nových plynových vozidel podíl autobusů s pohonem na CNG v rámci sítě MHD Karviná přesáhl 50%. Dopravní skupina 3CSAD nákupy dalších autobusů s pohonem na stlačený zemní plyn upevňuje svou pozici CNG leadra, kdy z 1120 CNG autobusů v České republice provozuje celkem 190 ks vozidel, což představuje 17% podíl.

Nové ekologické celonízkopodlažní autobusy s pohonem na stlačený zemní plyn ČSAD Karviná pořídila v rámci dotačního projektu ITI - Pořízení nízkoemisních a bezemisních vozidel pro MHD Karviná a MHD Orlová. Z dotace bude pořízeno celkem 10 autobusů - 7 ks CNG autobusů a 1 bezemisní elektrobus pro MHD Karviná a 2 ks CNG autobusů pro MHD Orlová.