19.12.2017 - Dopravní skupina 3CSAD převzala 6 nových ekologických plynových autobusů Scania

Ve čtvrtek, dne 14. prosince 2017 si zástupci dopravní skupiny 3CSAD převzali v Paskově flotilu 6 nových autobusů Scania Citywide s pohonem na stlačený zemní plyn, které budou v následujících dnech nasazeny na linkách městské a příměstské dopravy v Havířově a Karviné.

Z šestice vozů jsou 4 velkokapacitní v prodlouženém patnáctimetrovém provedení, jeden v městské verzi bude nasazen na linkách MHD Havířov, tři prodloužená vozidla ve verzi Suburban pak budou nasazena na příměstských linkách - 2 mezi Havířovem a Ostravou, 1 mezi Karvinou a Ostravou. Krom patnáctimetrových autobusů si 3ČSAD převzala i dvojici dvanáctimetrových zcela nízkopodlažních vozů Scania Citywide LF, které budou rovněž zajišťovat městskou hromadnou dopravu v Havířově.

Nová vozidla pro Havířovskou MHD budou slavnostně prezentována již 19. 12. 2017 v areálu autobusového nádraží v Havířově.

3CSAD dvojici autobusů Scania Citywide LE pořídila jako první dopravce v České republice  již koncem roku 2016. Letos do flotily přibylo 6 vozidel skandinávského výrobce, a na příští rok 3CSAD plánuje nákup dalších 11 Scanií, které budou dodány v polovině roku.