28.04.2015 - 2 pomalované autobusy vyjely do ulic Havířova a Frýdku-Místku

Dnes byly uvedeny do provozu městské hromadné dopravy v Havířově a Frýdku-Místku 2 nové plynové autobusy, které byly v rámci unikátního projektu Autobus dětem kompletně pomalovány dětmi z mateřských a základních škol.

Vozidla na jejichž netypickou výzdobu upozorňují také tematické polepy se sděleními “Půjčili jsme autobus dětem …” a “Malováno Vašimi dětmi …” umístěnými na střešních krytech plynových zásobníků, budou cestující potkávat denně na páteřních linkách.

Trvanlivost dětských malůvek zajišťuje technologie dvojité laminace a použití speciálních fixů s náplní na olejovo-voskové bázi. Oplechování obou vozidel bylo v první fázi ošetřeno tenkou vrstvou průhledné polymerové laminace. Na takto ošetřená vozidla děti pomocí speciálních fixů nakreslily svá díla. Nakreslená vrstva byla nakonec zakonzervována prostřednictvím tekutého laminačního polymeru.

Tento způsob ošetření zajišťuje ochranu oplechování a také odolnost namalovaných vrstev nejen vůči povětrnostním podmínkám, ale především vůči mechanickému mytí na automatické kartáčové lince a ručnímu tlakovému čištění.

Autobus dětem je v České republice ojedinělým projektem, který odráží kreativní snahu dopravní skupiny 3CSAD přiblížit hromadnou dopravu nejmladším cestujícím.