27.12.2016 - ČSAD Havířov a.s. nakoupila 2 autobusy Scania Citywide s pohonem na zemní plyn

Dopravní společnost ČSAD Havířov a.s. letos cestujícím v Havířově opět nadělila vánoční dárek, tentokrát v podobě dvou nových autobusů Scania Citywide s pohonem na zemní plyn. Jedná se o vůbec první autobusy švédského výrobce, které dopravní skupina 3CSAD do svého vozového parku pořizuje, a zároveň jde o vůbec první příměstské CNG autoubusy Scania v České republice!

Nové autobusy si havířovský dopravce ve čtvrtek převzal ve Scania depu v Paskově, a již příští týden budou nasazeny v síti příměstských linek Havířov.

Obě dvanáctimetrová vozidla jsou částečně nízkopodlažní a nabídnou 41 míst k sezení. Nechybí ani prostor pro invalidní vozík či kočárek. Cestující jistě ocení pohodlná anatomická sedadla s příjemným textilním potahem v personifikovaném designu 3CSAD, dostatek prostoru v interiéru, či USB nabíjecí doky, pomocí kterých lze dobít například smartphone za jízdy.

Řada autobusů Citywide dostala výjimečný vzhled vynikající v hustém meziměstském provozu dynamickými a sošnými liniemi a navýsost moderním designem. Stejně jako většina vozidel skandinávských výrobců se autobus vyznačuje lehkou ale pevnou karosérií a vysokou mírou bezpečnosti.