19.12.2013 - 3CSAD obdarovala nemocné děti

Vánoční advent je tradičním obdobím štěstí a domácí pohody, které doprovází rozdávání úsměvů a dárků. Dopravní skupina 3CSAD se letos rozhodla zpříjemnit toto období zařízením, která se starají o nejmenší obyvatele Moravskoslezského kraje, nemocné děti, jež nemají to štěstí trávit adventní čas doma se svou rodinou.

V rámci projektu „Živý obraz dětem“ tak 3CSAD darovala dětským oddělením nemocnic v Havířově, Karviné a Frýdku-Místku 3 zbrusu nové LED televizory Sony Viera s úhlopříčkou 82 centimetrů. Předání se uskutečnilo v první polovině prosince.


První zastávkou bylo dětské oddělení nemocnice v Havířově, kde z rukou generálního ředitele 3CSAD pana Ing. Tomáše Vavříka, převzala nový televizor vedoucí lékařka oddělení, paní MUDr. Adela Holeszová. Nová LED televize zde bude sloužit až 19 dětem k zábavě a vzdělávání.


O den později služební automobil 3CSAD uvítala frýdecká nemocnice, jejíž dětské oddělení pečuje až o 28 dětí. Také zde byl dar, který převzala vrchní sestra oddělení, paní Magda Czechová, dětmi a personálem velice vřele přijat.


V pondělí 16. prosince se lepšího vybavení pro děti dočkalo i dětské oddělení nemocnice v Karviné, kam putoval třetí darovaný televizor. Se slovy díků jej zde za přítomnosti tiskové mluvčí nemocnice z rukou vedoucího osobní dopravy v Karviné pana Josefa Veselky, převzala vrchní sestra dětského oddělení, paní Mgr. Ivana Gulisová.


Generální ředitel 3CSAD v rozhovorech se zástupci dětských oddělení ocenil profesionální péči a snahu vzdělávat děti i během jejich pobytu v nemocnicích. Skupina 3CSAD děkuje zaměstnancům nemocnic za spolupráci při předávání darů a přeje, aby nové televizory sloužily dětem co možná nejdéle.

 

předávání LED televize frýdek-místek